| BlackRose03 a întrebat:

Salut! Daca intru la o universitate din Romania pe sectiunea arte ma pot transfera anul urmator in strainatate, tot pe arte?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde ce ani sunt recunoscuti in afara, daca se sare anul care l-ai facut aici, sau o iei de la cap, depinde de tara si cum e la ei.
Posibil sa poti sa te transferi.

| Kife a răspuns:

Salut. Poți încerca să aplici la o facultate cu program internațional, pentru un an de studii în străinătate. Daca nu este o facultate destul de renumita, exista mai puține șanse de a aplica în străinătate.