| MarryBlake a întrebat:

Sunt din Republica Moldova si la anul sunt a 12. Vreau sa admit la o universitate de medicina din Romania dar nu stiu care e mai buna. Am toate sansele sa intru la buget. Ajutati-ma va rog mult.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea sunt bune si foarte bune, poti intra la oricare te primeste la buget. Vezi si de unde iti e mai usor sa ajungi acasa (Iasi sau Bucuresti, de exemplu). Insa apuca-te serios sa inveti limba romana, nu o sa faci fata tinand cont de dificultatile pe care le ai in exprimare

| mihai69 a răspuns:

Iași, Cluj, Târgu Mureș, București - oricare.

| Kiwibibilă a răspuns:

Daca esti moldoveanca iti recomand cu caldura UMF Iași, e foarte buna, aproape de casă și printre moldoveni big grin
Chestia-i ca se da admitere si e foarte greu. Mediile de admitere sunt undeva la 5 ș ceva, iar media de la bac reprezinta doar 10 procente din media de admitere.