| Rares383 a întrebat:

Salut, daca la o materie pe primul semestru am media 5 si pe al doilea 4, 5 ( am pe semestru asta un 4 si un 5), raman corigent sau? ( sunt clasa a 7 a)​

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu notele respective vei avea media 5 pe sem.II, avand in vedere ca media semestriala se rotunjeste cu pana la 0, 50 puncte in favoarea elevului.
Asa fiind vei avea media anuala 5 si vei promova la respectiva materie.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de profesor daca decide sa-ti dea 50 de sutimi sau nu.
In orice caz, situatia ta este de corijenta!