| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-am retras dosarul de la vechea facultate si vreau sa ma inscriu la alta mai am nevoie de ceva de la vechea facultate ca sa ma pot inscrie la alta?
-mentionez ca merg la taxa la urmatoarea.

scuze categoriasad

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Da. de la vechea facultate ai nevoie de o adeverinta(cum ca ai studiat un an la buget) pe care o iei de la secretariat.La noua facultate o sa platesti taxa doar daca facultatea e de 4 ani!(Daca e o facultate ce tine 3 ani, nu o sa mai platesti) Statul asigura 4 ani de bugent, si cum tu ai pierdut un an ...mai ai 3 de buget, si o sa platesti taxa pe primul an la noua facultate si in urmatorii ani poti trece la buget, depinde de media ta happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mergi pe un loc cu taxa nu ai nevoie de nimic de la vechea facultate.

| Mp28evil28 a răspuns:

Pai am fost la una de 4 ani si merg la una de 3 ani
si din cate am inteles daca aplic la cea de 3 ani tot platesc primul an
-de tot am nev de adeverinta de la vechea faculate mersi*