| tuberculoza a întrebat:

Daca sunt clasa a zecea, la profilul de Stiinte ale Naturii ma pot transfera la Matematica Informatica bilingv engleza?
Am examenul de engleza din a 8-a luat, dar nu l-am folosit. Trebuie date alte teste, cum ar fi la Info?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Cel mai bine intrebi la secretariatul liceului fiindca doamnele de acolo stiu cel mai bine daca trebuie sa dai ce trebuie sa dai. Matematica si Informatica ar trebui sa dai pentru ca la mate info faci matematica si info pe paine(am fost la mate info). Du-te la secretariat. Bafta

1 răspuns:
| mrchapel a răspuns:

Teoretic poti, practic nu.
Spun asta din doua considerente:

1.matematica care o faci tu ei o fac la alt nivel, plus materiile care tin de profilul info care de obicei sunt multe deci o sa ai diferente de dat la materii de care chiar ai nevoie.
2. o sa dai bacul din mate si info unde deja tu esti in urma cu 2 ani

Presupun ca te atrag salariile din IT
Pentru a lucra in IT nu ai nevoie de liceu de info.
Ca sa ajungi la "facultatea de info" (la orice universitate ar fi ea) invata mate si info pe cont propriu, fie de capul tau fie cu un profesor/tutore. vezi ce se cere la admitere!