| tuberculoza a întrebat:

Sunt clasa a 10a la profilul Stiinte ale Naturii si in semestrul 2 doresc sa ma transfer la Mate Info Bilingv engleza, pastrand acelasi liceu.
Tin sa precizez ca am examenul de limba din clasa a 8a luat.
Problema este ca in catalog, sunt 2 materii pe care nu le-am avut (si anume Istoria SUA si UK si Tehnici de redactare in limba engleza) si ma intrebam daca se poate inchide media pe clasa a 10a.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Bineinteles ca se va putea. Diferenta e ca tu nu o sa ai o medie generala(media dintre primul si al doilea semestru) la materiile respective, ci pentru un singur semestru, iar media pe anul de studiu se va calcula in mod obisnuit. Succes!

1 răspuns:
| sieupeaici1976 a răspuns:

Mai bine fără dragoste cu cineva