| studentqst a întrebat:

Daca termin facultatea de calculatoare din cadrul Universitatii Politehnica, exista vreo sansa sa predau matematica la gimnaziu? Care ar fi pasii ce trebuie urmati?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Doar cu facultatea nu prea ai sanse sa mergi direct ca profesor de matematica.
Trebuie sa faci:
- Modul psihopedagogic
- Master in Matematica Didactica
Masteratul nu il vei face tot la Politehnica, nu cred ca au master in matematica didactica. In schimb, daca mergi la o facultate de matematica-informatica, gasesti probabil si masterat in matematica didactica.

Întrebări recente