| ccrank a întrebat:

Daca termin un liceu cu profilul turism si alimentatie, ce meserii pot ajunge?

Răspuns Câştigător
| myrazvy a răspuns:

Sfat: daca termini turism si alimentati, dai mai departe la facultate ECTS economia comertului serviciilor si a turismuluiu, si la final te poti angaja ca agent turism, sau ispector sanitar sau inspector la garda financiara si multe altele, dar fa si master

1 răspuns:
| Roxana_1723 a răspuns:

Fara facultate, cu aceasta specializare, de la 18-19 ani [cand termini liceul] te angajeaza doar ca, chelner, menajera, hostess, receptioner/a
Cam asta ai sa poti face.Succes si, fa-ti facultatea, macar particulara dar tot fa pentru o meserie mai buna!
>big grin