| ccrank a întrebat:

daca termin un liceu cu profilul turism si alimentatie la ce facultati pot da? si ce meserii pot iesi? mai mult in turism!
funda!

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Poti opta pentru orice facultate doresti tu numai ca daca vei alege ceva de nu ai facut in liceu automat iti va fi mai greu in anii de student.Tot ce trebuie sa faci e doar ceea ce te atrage, ceea ce simti tu ca iti place.Nu te avanta intr-o meserie banoasa fara ca acea meserie sa-ti placa.Mai tarziu o sa ai regrete!

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

La terminarea liceului poti urma orice facultate doresti cu exceptia celor la care se dau examene speciale(de ex. Conservatorul).
Bafta!

| Hypathia a răspuns:

La geografia turismului si te faci ghid.