| Anonim53220 a întrebat:

Daca vreau sa imi deschid pe viitor o afacere sau sa conduc una, ce facultate ar trebui sa urmez? De preferat Timisoara

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Facultate pentru afaceri? Nu exista asa ceva.depinde ce vrei sa faci, de exemplu ca sa faci un restaurant trebuie sa ai cunostinte de administrare fiscala, trebuie sa ai cunostinte de pregatire a mancarurilor, dar asta doar pentru tine ca afacerea sa mearga cum trebuie, pentru obtinerea autorizatiei nu intereseaza pe nimeni si nu ai numa decat nevoie de studi sau cunostinte in domeniu.