| WrongBlood a întrebat:

Ce scoala\facultate ar trebui sa urmez dupa terminarea liceului daca vreau sa imi deschid propria farmacie.

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Cel mai bine e urmezi o scoala postliceala, exista specializarea asistent de farmacie. Asta in primul rand pentru a stii despre ce este vorba in afacerea ta. Dar daca doresti sa stii doar cum sa conduci o afacere in care iti poti angaja o persoana calificata, respectiv asistentul de farmacie..atunci poti urma facultatea de administrare a afacerilor, in care vei invata cum sa iti gestionezi afacerea. Bafta!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Pentru a fi " proprietarul " unei famacii, NU AI NEVOIE DE STUDII. Tu ai banii, cumperi o farmacie ( sau o faci de nouă) şi atît.
Angajezi oameni specializaţi în domeniu şi. dacă ai vad bun şi pricepere în a manageria, e suficient.