| Wattafack_Roby_1996 a întrebat:

Salut dati-mi cat mai mule substantive verbe adjective care sa inceapa cu j de la joaca! Funda

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ca gasesti o gramada in dexonline.ro. Numai bine!

| AnaAmalia31 a răspuns:

Substantive : jucarie, joc, jun, jignire, junghi, jeg, julitura, jale, javra, justificare, judecatoare, jurnal

Verbe : a jura, a jigni, a juca, a jeli, a judeca, a justifica

Adjective : julit, jucat, jelit, judecat, justificat, jegos

| Xtadelo a răspuns:

Buna!
(J)mai (j)bine (j)cauti (j)pe (j)google, (j)decat (j)sa (j)ne (j)pui (j)sa (j)iti (j)facem (j)tema. happy

| AnabelleKr a răspuns:

Joi, jder, jale, judecata, a judeca, a jena, jena, jeleu, jambon, jaluzele, javra, jertfa, jenant, jigodie, jandarm, jandarmerie, joarda, joc, judet, judecator, juriu, jurnal, jurist, juxtapunere, jaguar, jalnic. Funda?

| DanScutaru a răspuns:

Jucaus, jucarie, joc, a juca, joculet big grinbig grin
Altceva nu imi vine in minte big grin

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Jucaus,jovial,jun,jucarie,judet:d

| zzzupduck a răspuns:

Joc,jar,jale,jacheta,jambon,jandarm,jandarmerie,janta,japonez,japoneza,jaratic,javra,jazz,jelire,jupan,jupa,Jupiter,juridic,Jan,Jana,jurizat,jurizare,justificat,justificare,juxtapunere,jurnalist,jurnalism,jurnal,joaca,jertfa,joi,judet,judetean,job,joben,jupanita,joculet,jocuri,jitar

| squar a răspuns:

Jet javra jegoasa judecatoare joviala jumatate jigodie.

| Andreea20130 a răspuns:

Jucaus,jun,jovial,joc,jucatorul,