| Andreei555555 a întrebat:

Salut, de ce asiaticilor li se zice "rasa galbenă" am vazut in poze si chiar pe strada ca au pielea la fel de albă ca europeni.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant mai palizi decat noi

| RAY a răspuns:

Nu e vorba de culoare si de faptul ca sunt o rasa, o rasa are mai multe in comun decat culoarea

| anonimg a răspuns:

Asa le-a ramas vorba. Nu sunt nici albi, nici negri dar nici mulatri. Sunt galbeni. happy

| GoodMood a răspuns:

Pielea este deschisă la culoare, având o nuanță mai galbenă.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Rasa_mongoloidă

| lexutza97 a răspuns:

Ei nu au piele galbena propriu-zis. Am lucrat la un restaurant cu ei. Au o tenta mica de galben