| nanaxxx a întrebat:

Salut, de unde pot învață germana în Ploiești? Preferabil pe viu, dar merge și online. Imi trebuie minim b1 (și dacă se poate cât mai ieftin :3)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Angajandu-ti un profesor de limba germana, sau mergand la un asemenea curs, care incepe la toamna, odata cu scoala copiilor.
Limba germana este foarte grea si ai mare nevoie de un profesor care sa-ti explice verbele, timpurile lor, formarea propozitiilor cu verbele la sfarist si evident, pronunctia corecta.