| asdaf a întrebat:

Salut;
deci, sa incep cu inceputul, am un prieten care a ramas corigent la o materie si nu astiut straight face (el credea k a trecut); cun nu a stiut ca a ramas corigent nu a dat corigenta >- repetent, ceea ce este ciudat e ca nu a fost anuntat ca a ramas repetent de nimeni de la scoala..ma rog..deci nu a stiut ca a ramas repetent nu s-a mai inscris din nou(fiindca era cls a9a si daca ramai in clasa a9a trebuie sa depui iar dosul acela....etc...etc)
intrebarile mele sunt:
1) mai se poate inscrie in clasa 10 la alt liceu
2) daca nu se poate inscrie in clasa a10a se poate in a9a sau doar la anul mai poate sa se inscrie...
PFFF......stiu ca este o poveste incurcata si ciudata...
dau funda.

2 răspunsuri:
| Ciocanciprian12 a răspuns:

A pierdut anul ...Sorry la anul se poate inscrie. oricum astept parerea cuiva care se ocupa cu scoala sau ceva de genul

| daniel193 a răspuns:

Trebuie sa se inscrie iar in clasa a 9a.