| AdrianAntoine a întrebat:

Doresc să întreb dacă pot merge la master la facultatea de psihologie din București cu licență în filologie, limbi străine. Specific că profilul pe care doresc să-l numesc este: Psihologie clinică, consiliere psihologică şi psihoterapie. Pe site-ul facultății din cluj am văzut că nu trebuie licență cu legătură în domeniul acesta, dar pe cel al facultății din București nu prea am înțeles și aș vrea să știu sigur dacă se poate sau nu. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Ma indoiesc ca nu se cere licenta in Psihologie fix la specializarea asta, in Psihologie Clinica. Dar ar trebui sa suni la secretariat ca sa afli cu certitudine cum e, sau cauta pe cineva care e la aceasta facultate/ master si intreba-i. E de exemplu un grup pe Facebook numit 'Admitere Psihologie 2016', unde s-au pus tot felul de intrebari si chiar daca e de anul trecut inca poti gasi persoane dispuse sa iti raspunda la cateva intrebari. Bafta!

| AdrianAntoine explică (pentru anss23):

Mulțumesc, Mașa. big grin

| anss23 a răspuns (pentru AdrianAntoine):

Ma bucur daca te-am ajutat si iti multumesc pentru fundiţă! happy

3 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,daca consideri raspusul meu folositor, daclara-l! Eu te ajut cu un sfat psihologic! laughing sa spunem asa:Aveam cont de TPU.RO si nu intentionam decat sa raspund ajutandu-ma de net sau nu, sa castig raspunsuri castigatoare s.a.m.d.Acum incerc sa ajut pe cei in necaz, cu probleme psihologice dureroase sau complicate! Iti sugerez sa cauti pe internet! Eu am reusit sa fac ceva util si sa ma remarc prin propriul meu stil, moral si magnific! Ti-ai ales o meserie de aur! Sanatatea mintala este o avere, pierderea ei induce durere si suferinta! Iti doresc succes la facultate! si o apreciere pentru raspuns! laughing