| roIntrebari a întrebat:

Dupa ce termin scoala de agenti de politie de la Oradea, pot lucra in aeroport sau la control vamal? Iar ce-i care sunt in domeniu imi poate spune daca merita sa fac aceasta scoala?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Salut! În primul rând, învață-te să scrii corect gramatical, altfel nu vei fi admis la niciun domeniu din cadrul MAI. În al doilea rând, trebuie să termini școala de agenți de poliție, dar să alegi poliție de frontieră ca să poți lucra în aeroport sau la control vamal. Cam așa trebuie să faci. Te înscrii la școală și dai concurs la ce anume școală vrei să candidezi (în cazul tău, poliție de frontieră).

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Păi mai întâi trebuie să înveți să scrii bine.
Așa cum te exprimi tu acum nici la poliția locală nu cred că prinzi loc!