| Canada a întrebat:

Ce facultate sa fac? anul vitor am bacu dar nu stiu exact unde sa ma duc, vreau sa fac o facultate si sa pot lucra in domeniu, nu sa o fac si sa lucru in santier cu diploma dupa mine, ce domenii mi-ati recomanda?, eu m-am gandit la o scoala de agenti de politie, ce parere aveti?(se intra greu?, se merita?) Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| ana25 a răspuns:

Ti as recomanda Universitatea Maritima Constanta. Poti incepe sa navigi ca marinar pe timpul facultatii, si apoi devii ofiter. Mai multe informatii pe www.ainostrii.ro.

| Daniela89 a răspuns:

Eu am o fosta colega de liceul care a dat la politie.Se merita dar e f greu sa intri.Ea a intrat pana la urma la subofiteri.Aici e putin mai usor fata de politie dar tot se merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici niste domenii: 1) daca nu iti e frica de sange baga si fa o medicina cirurga sau cel mai usor baga o medicina de autopsie (tai niste morti si zici motivul decesului)
2) daca iti e frica de sange baga o medicina: terapeut; de famile; chinetoterapie
3) daca iti merge gura baga un drept avocat 4) daca iti place dreptatea baga un judecator sau procuror sau academia de politie
5) daca iti place actiunea baga academia de armata sau pompieri
si cam astea sunt domeniile bune tongue