| Alanonimdepetpu a întrebat:

Salut, este adevarat ca eu dupa ce termin ultimul an de profesionala nu se mai poate continua pe liceu sa termin si liceu? Eu stiu ca se putea dar a zis un prieten ca s-a modificat de anul asta si sunt speriat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, dupa ce ai terminat scoala profesionala poti urma liceul, incepand cu clasa a XI-a. Daca esti obligat sa lucrezi, in baza contractului de scolarizare, poti face liceul la seral sau cu frecventa redusa, caz in care vei face inca 3 ani, respectiv cl.XI-XIII.