| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este adevarat ca la master la facultate este programul mai lejer? Am inteles ca sunt doar 2-3 zile pe saptamana sau nu stiu exact.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, în general cursurile sunt organizate în 2 zile consecutive din săptămână da nu neapărat mai lejer, da, că-s mai puține zile, da-s multe rpoiecte și teme și în general ideea e că ești angajat în timp ce faci cursurile, deci nu e așa lejer.

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru Adry05):

Scuze ca intervin, dar poti lucra si full. time pe timpul masterului in conditiile in care ai 2 zile pe saptamana? Sau mai degraba part time?

| Adry05 a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

Depinde cât reușești să te organizezi și cât de înțelegători sunt profesorii. în general ar trebui să te lase mai lejer știind și ei că ești angajat, dar sunt unii... în fine. de obicei poți duce o adeverință de angajat și atunci ți se înjumătățesc prezențele, cel puțin așa era la mine.

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru Adry05):

Am inteles, multumesc!