| Wordofthat999999 a întrebat:

Este adevarat ca stramosii nostri au fost si Neanderthalieni?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Neanderthalienii nu au dispărut. Ei există!
Vrei dovezi concrete?
Mergi prin crâșmele din Românica! Sunt consumatorii de "lichior de viorele" - Mona!

| TristanTzara a răspuns:

Da, cred că undeva la 5% din ADN-ul unui european e de origine neandertaliană. Dar acest lucru e adevărat doar pentru cei cu origini caucazoide, adică albi, din zona europei.

| Wordofthat999999 explică (pentru TristanTzara):

Te referi ca doar o persoana alba din orice parte a Europei are aceast parte din adn in afara de cei din Africa?

| TristanTzara a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Nu, toți oamenii de origine europeană. Dar cei din Turcia, Arabia sau Kazakstan, Uzbekistan etc. nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TristanTzara):

TOTI oamenii de pe planeta in afara de cei din Africa de sud(sub-sahariana) au un procentaj mic de neanderthals