| CosminCosy268 a întrebat:

Salut.Este.Am intrat la liceu pe profilul Mate Info Intensiv. As vrea sa incep sa lucrez la informatica deoarece în timpul anului vreau sa particip la olimpiade.Ce carti imi recomandați?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa studiezi intens logica Booleana si algoritmii - sunt bazele si sunt esentiale in IT.

Orice manuale sau culegeri de probleme gasesti in aceste domenii in librarii, anticariate, biblioteci sau pe ibternet iti pot fi de mare folos!