| CosticaCosmy a întrebat:

Salut.Am intrat la liceu pe profilul Mate Info Intensiv și as vrea sa imi cumpăr o carte de informatica si o culegere cu probleme tot de informatica.

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Recomand :
programare in limajul c pentru liceu cerchez, serban 4 vol
fundamentele programarii dana lica 3 vol
manualul de intensiv info cls 9 + rezolvarea problemelor - mariana milosescu (deci sunt 2 carti unua emanualul si a doua e carte cu solutii detaliae )- e sfant!
reprezinta baza, pe urma vin carti pentru grupele de performanta, pe urma vine lucratul de pe site-ul de specialitate, pe urma vin compettiile on line, pe urma vine olimpiada de info.
bafta
p.s. iti raspund bucuros la orice.

| CosticaCosmy explică:

AraCib1997,ai spus ca Cherchez și Șerban au 4 volume, toate sunt de clasa a9a? Fundamentele programării este tot de Cherchez si Șerban? Dana Lică, 3volume de info intensiv, toate cele 3 volume sunt pentru clasa a a9a sau sunt și pentru urmatoarele clase de liceu?

| CosticaCosmy explică (pentru CosticaCosmy):

AraCib1997,iti multumesc! Le-am gasit toate cărțile pe care mi le-ai sugerat! Tu ai participat la olimpiade? Spuneai în comentariu ca după cărțile care contin baza, vin cărțile pentru performanta pe grupe, imi poti sugera cateva modele!?