| Robertmihai133 a întrebat:

Eu am trecut clasa a noua și o sa fac o săptămână la scoala si una online. Sunt curios daca e obligatoriu să tin camera deschisa.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stim. O sa iti zica fiecare profesor daca este nevoie sa o pornesti sau nu.
Si presupun ca o sa iti zica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, altfel vei fi dat absent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să trebuiască, deoarece aşa poate vedea profesorul dacă eşti cu adevărat atent la oră şi nu faci alte activităţi în timp ce el predă.

| Michaeel a răspuns:

Nu este obligatoriu.Atata timp cat tu asculti si arata acolo in chat ca esti conectat vor stii profesorii ca esti prezent.

| NyanMei a răspuns:

Eu am facut jumatate de an online la facultate, iar pe motiv ca "daca tinem camera si microfoanele pornite, vom avea conexiune proasta" doar profesorul isi tinea camera si microfonul pornit. Iar daca voiai sa spui ceva, trebuia sa pornesti camera si microfonul. In rest, statea inchis. Acum depinde si de profesorii pe care ii ai tu.