| V2004D a întrebat:

Eu sunt la un liceu de arte. Este adevărat că daca iei sub 5 la una dintre materii de lăsa repetent sau intri la o școală profesională?

2 răspunsuri:
| NYØ2002 a răspuns:

Pai stii cum e faza:
De exemplu ai 3 materii care ai media 4 ramai repetent si repeti anul la acelasi profil si daca esti corigent treci mai departe.

| Alittlehelp a răspuns:

Nu. Dacă ai sub 5 numai la o materie( pe ambele semestre) va trebui să dai examenul de corigență și dacă iei peste 5 treci. Dacă ai sub 5 la 3 materii sau mai multe, rămâi automat repetent, însă la același profil, nu ajungi la nici o școală profesională.