| Radu_Rares_1987 a întrebat:

Salut,eu vreau sa mut in Danemarca.Sunt la liceu si as vrea sa ma duc la camin acolo.A mai fost cineva printr-o situatie de genu care m-ar putea ajuta?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dar părinții tăi te susțin să pleci? Sau ei sunt în Danemarca?

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ești minor, ceea ce vrei tu nu are prea mare importanță. Părinții tăi ce spun? Sunt de acord să se mute în Danemarca?

Crezi că este o chestie chiar așa de simplă, îți faci bagajele și te muți în Danemarca a doua zi?

Ai pe cineva în Danemarca? Te poți întreține în Danemarca, una dintre cele mai scumpe țări? Ai garanția că vei fi acceptat la un liceu de acolo și că ți se va acorda un loc în cămin? Că veți putea face toate formalitățile legale? Că părinții tăi își vor găsi slujbe acolo?