| Purcarean_Cosmin_1964 a întrebat:

Salut, frate, eu sunt clasa a viii-a si dupa examenul la romana nu cred ca o sa iau mai mult de 8 iar la mate nu ma prea descurc, vreau un sfat, sa ma inscriu la o scoala profesionala sau la un liceu mai slabut? Va rog help, dau funda xD

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai întâi optezi pentru licee mai bune (fiindcă, nu se știe niciodată ce noroc poți avea!), apoi pentru licee mai slăbuțe (tehnologice), abia apoi poți alege o școală profesională.
Gândește-te puțin, dacă iei note mari, oare nu o să-ți pară rău că ajungi la o școală profesională, unde alții abia știu să scrie? De ce ai o părere așa de proastă despre tine? Te rog, ai mai multă încredere în ce faci! Succes!