| TeddyAsh73 a întrebat:

Am o întrebare daca se poate=)
Sunt clasa a 8a si ca orice elev, ma stresez cu examenul.
Daca media V-VIII mi-a iesit 8, 95 iar eu vreau sa intru la un liceu cu media maxim 7.20, cat ar trebui sa iau in examene?
Tin sa mentionez ca ma descurc mai bine la romana, mult mai bine*

1 răspuns:
| Ricky002 a răspuns:

Din câte știu media cumulată din cei patru ani nu conteaza foarte mult, deci contează să obții note decente la examene. Dacă tu zici că te descurci bine la română n-ar fi rău să iei un 8-8.50, chiar 9 dacă te dedici puțin. Cât despre matematică aș spune că e ok dacă scrii peste 7.