| Crissss777777777 a întrebat:

Salut, inainte de a citii intrebarea, vreau pe cineva care sa stie si sa aiba putina rabdare.Deci, sa incepem, sunt clasa a -8- a si dau examenul.Cineva, imi poate scrie si mie cineva definitii, cum sa demonstrez ca acel text apartine etc, cum sa imi dau seama care sunt propozitile circumstantiale atributive, subiective, de cauza, etc..Tot ce se poate.As fii foarte fericit daca ar scrie si cineva pentru mine... sad

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Amice, ești de groază!
Ai ajuns cu o săptămînă înainte de examen și după patru ani de gramatică nici măcar atîta lucru nu știi?
Ce ai făcut tu în acești patru ani?
Profesoara ta nu a priceput că tu nu știi nimic?
Cum ai trecut clasa în fiecare din acești patru ani?
Eu am cam 69 de ani, am vreo 25 de ani de învățătură, dar nu pot pricepe ce învățați voi în acești ani la o școală?
Dacă ești în clasa a VIII-a se cheamă că ai vreo 15 ani.
De fumat...ai învățat.
De băut ...ai învățat.
Cu drogurile, cred că ești la zi.
Despre sex cred că știi mai bine decît taică-tău.
Cum mama dracului nu s-a lipit de tine și puțin din gramatica limbii române?
Cred că și la literatură și la „mate" ești tot pe fecale.
Părinții tăi știu ce copil au? De cîte ori au fost ei la școală să se intereseze de tine?
Acum... vorba furnicii :
- Astă vară ( adică, în patru ani de școală ) ce-ai făcut?
- Am cîntat!
- E foarte bine!
Acum joacă, dacă poți,
Iar la vară fă ca mine!
Sincer, nu știu ce să-ți mai spun!
Să ai sănătate!

| Deaad a răspuns:

Deci tu te trezesti in ultimele saptamani ca vei invata toate cacaturile alea.Viseaza in continuare, cum ai facut in 4 ani de zile.Cum o fi la matematica? laughing Daca la romana se mai poate recupera pe ici pe colo, la matematica nu se mai poate face nimic.

| Crissss777777777 explică:

Ok ok ok, tu crezi ca am umblat cu tigari, droguri etc? Tu crezi ca eu chiar nu stiu nimic? Ei bine ma omule, te inseli amarnic.Din pacate iti pot zice ca esti un idiot.Sanatate :c