| Stamen_Andrei_1977 a întrebat:

Intrebarea este doar pentru persoanele care au fost in liceul,, PTTR" din Bucuresti. Eu doresc sa ma transfer din acest liceu haotic. Sunt la profilul real si nu imi plac neregulile din acest liceu. Doresc sa ma transfer la liceul,, Mircea Eliade", tot acelasi profil (Stiinte ale Naturii). Problema mai este ca din 28 de copii, vor sa se mai mute si alte persoane (ramanand in clasa in jur de 19-20 persoane). Ideea este ca iti da fisa de transfer doar daca ai nota de generala mare. Vad ca si astia care vor sa se mute, sunt elevi destui de buni. Ni se pot da la toti doritorii fisa de transfer? (Tinand cont ca noi avem media generala mare si ca ne vom muta destui de multi la alte licee, asta insemnand ca li se va scadea salariul, deoarece sunt platiti la nr de elevi). Vreau doar de la persoanele care au facut transfer din acest liceu catre alt liceu...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Neregulile se rezolva prin LUARE DE ATITUDINE impotriva lor, nu prin abandonarea locului.
In scoala aveti un consiliu de conducere, unde participa inclusiv reprezentantii elevilor si parintilor.

Daca voi toti faceti o petitie si o depuneti la secretariat, atunci conducerea scolii va fi obligata sa rezolve problemele!

| Stamen_Andrei_1977 explică (pentru Bula):

Eu vreau sa ma transfer, eu am intrebat altceva. Eu am zis ca vreau sa ma transfer si daca se poate, nu sa rezolv sceste probleme...