| CrissGuy a întrebat:

Salut, intru anul 1 la facultatea de informatica aplicata si o sa am cursri de analiza matematica si de geometrie diferentiala. Unde as putea gasi materia ce se face in anul 1, sau imi poate spune cineva ce capitole se studiaza la astea doua materii?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Materia aparține profesorului, nu e pusă pe net.
Și chiar dacă ar exista o platforma de cursuri, tu nu ai acces pentru ca nu ești încă student și nici nu aleg toți profesorii sa pună cursurile acolo.
Așa ca singura varianta e sa cauți un grup pe Facebook in care sa fie studenți ai acestei facultăți și sa le ceri lor cursurile. Unii s-ar putea sa îți ceara bani.
Însă nu ai ce face cu acel suport de curs electronic, sunt doar niște formule și putina teorie. Cere cursurile scrise, acelea de la tabla.
Dacă vrei sa înțelegi ceva la materiile astea care sunt foarte grele, trebuie sa mergi la cursuri și sa fii atent când explica profesorul.

| ema2396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Te asigur ca materia se pune pe internet la unele facultati. De fapt, la unele doar acolo se pune...

| Bondarel99 a răspuns (pentru ema2396):

Cursul efectiv se pune pe platforma de cursuri si numai cu nume de utilizator si parola ai acces.

| ema2396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Aia tot pe internet e si nu e intotdeauna cu parola. Depinde de profesor si facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult ca sigur gasesti programa pe site ul facultatii. Majoritatea au

| ema2396 a răspuns:

Ce universitate?

| CrissGuy explică (pentru ema2396):

Universitatea Transilvania din Brasov