| brauuuudan a întrebat:

Intru in clasa a 8-a si dupa ce dau examenul ma mut in Spania cu familia. Din cate stiu eu intru in clasa a 10-a, nu? Si daca termin acolo liceul. cum dau bacul? Adica nu cunosc limba... mi se traduce sau? Daca cunoasteti va rog frumos sa-mi spuneti happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa intrii in calsa a 10-a odata ce abia ai terminat clasa a 8-a in Romania. Dimpotriva, s-ar putea pierzi 1 an, pentru ca ei te vor baga 1 an intr-o clasa pregatitoare, sa inveti spaniola si la anul vei revenii la scoala noramala, intrand intr-a 9-a.
Nu ti s etraduce nimic, dupa cum am explicat, vei intra intr-un curs intensiv de limba spaniola de 1 an de zile, pana inveti spaniola!
Bac-ul se da dupa terminarae liceului, ca si in Romania, dupa 12 ani de liceu!

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Bineinteles ca dai bacul. Nu poti sa dai cu traducator ca asa se poate crede ca e tentativa de copiat. happy Va trebui sa te descurci singura.