| p1nk a întrebat:

Dupa terminarea clasei a10a am posibilitatea de a pleca-n Spania sa-mi termin studiile.Nu stiu ce sa fac deoarece am auzit ca e cam greu la bac, ma refer ca se invata serios fata de aici si nu vreau sa repet clasa sau sa ratez bacul. Daca stie cineva detalii despre liceu in Spania va rog sa-mi spuneti ce materii se dau la bac si tot asa, examene.Mentionez ca stiu limba si am mai fost acolo cand eram mai mica la scoala dar am revenit in Romania ca nu eram prea sociabila insa acum nu dau mare importanta acestui lucru.

2 răspunsuri:
| BLG a răspuns:

Nu cred ca este mai greu ca aici.pentru ca stii si uh ca noi avem cea mai grea metoda de invatamant deoarece noi facem prea multe lucruri care nu ne folosesc la nimic. cel putin in strainatate se fac doar lucrurile elementare.eu in locul tau as pleca daca as avea posibilitatea si ocaziabig grinbig grin
bafta si sper sa iei o decizie buna pentru tine:*:*

| kqwjy a răspuns:

Hey :*
ciudat. eu am auzit ca daca te duci acolo te baga la clasa mai mare, adica, daca tu esti a 10-a ei te baga in clasa a 11-a.
acolo, se invata mai usor, la noi in romaina se invata greu, dar degeaba. eu zic sa pleci si sa lasi Romania, in spania ai mai multe posibilitati decat aici.
ai grija de tine, si bafta in luarea deciziei;*.