| Stefan1602 a întrebat:

Salut. La anul vreau sa dau la Facultatea de drept la Universitatea Bucuresti. Intrarea este pe baza de dosar sau pe baza de examen? Si cat timp dureaza?
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intra pe baza de examen, dar va trebui sa urmaresti Admiterea 2023, pe site-ul oficial, de regula se afiseaza dupa inceputul anului 2023.
Facultatea de drept dureaza 4 ani.

| Stefan1602 explică (pentru Ioandelasal):

Cam in ce consta examenul? Oricum eu vreau sa o fac fara frecventa

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stefan1602):

O sa afli din admitere sau intrebi pe cineva cunoscut care l-a sustinut in acest an sau anii trecuti, eu l-am sustinut in 1971 si de atunci nu m-a mai interesat.