| hebo a întrebat:

La ce liceu as putea intra cu media de admitere 8.05?(Sunt din Botosani)

Răspuns Câştigător
| BiTW a răspuns:

Depinde și specializarea la care dorești să studiezi. În cazul în care vrei să urmezi un profil uman (științe sociale sau filologie), la Pedagogic și A.T. Laurian poți intra sigur cu media ta. Dacă dorești să urmezi profilul real (mate-info sau științe ale naturii), îți recomand sanitarul, actualul liceu "Grigore Antipa". Ar mai fi iarăși varianta Pedagogic pentru mate-info și științe ale naturii, însă eu personal îți recomand să pui sanitarul pe primul loc în lista priorităților.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Www.admitereliceu.ro

Ai acolo toate mediile de intrare de anul trecut.Te poti orienta.Doar sa cauti putin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Lista liceelor + mediile de admitere le găseşti în "Broşura admiterii 2015" ( pe care aţi primit-o şi de la şcoală )!

Vezi şi la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=7&city_id=1654

Toate cele bune!