| DisturbeDd a întrebat:

Salut,

La ce persoana se scrie o lucrare (o lucrare de licenta mai exact)?

Cu alte cuvinte: "Acest studiu isi propune sa..." sau "In aceasta lucrare imi propun sa."?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu vorbesti la persoana întâi pentru ca nu ai făcut cercetare pentru fiecare chestie pe care o prezinți acolo.

| DisturbeDd explică (pentru Bondarel99):

Vorbesc de studiul de caz, studiu facut integral de catre mine.
Multumesc!

| Justme1997 a răspuns:

Ambele variante sunt corecte

| Cristine9595 a răspuns:

Gasesti pe internet diferite site uri care se ocupa de asta, sau poti sa vorbesti cu dirigintele/diriginta care o ai.Mult spor.