| supremxxxoxo a întrebat:

La ce profil adica specializari la licee scapi de fizica si chimie poate si mai putina matematica!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

La Filologie dai BAC-ul la Română, Istorie şi la alegere între Geografie, Biologie, Logică, Sociologie, Economie, Psihologie sau Filosofie.
La Ştiinţe Sociale dai BAC-ul la Română, Istorie şi la alegere între Logică, Psihologie, Economie, Sociologie sau Filosofie.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Filologie.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Sunt 2 profile la care scapi de Fizică, Chimie, Biologie şi Matematică începând din clasa a-XI-a.
Primul este Filologie sau Filologie Bilingv Engleză/Franceză iar al doilea este Ştiinţe Sociale.
În clasa a-IX-a şi a-X-a mai faci 2 ore de Matematică, 2 ore de Fizică, o oră de Chimie şi o oră de Biologie dar în a-XI-a şi a-XII-a nu mai ai treabă cu aceste obiecte.
Pa-pa.

| supremxxxoxo explică:

Frate as vrea sa scap mite de chimie! Si daca nu dau bacul la mate la nu stiu ce profil dai la romana si la mai ce si va dau funda odata?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru supremxxxoxo):

La Filologie dai BAC-ul la Română, Istorie şi la alegere între Geografie, Biologie, Logică, Sociologie, Economie, Psihologie sau Filosofie.
La Ştiinţe Sociale dai BAC-ul la Română, Istorie şi la alegere între Logică, Psihologie, Economie, Sociologie sau Filosofie.

| supremxxxoxo explică:

Deci pana la urma care profil este cel mai usor! Macar un profil ce se axeaza doar pe fizica sau chimie fara amandoua ca sa pot sa ma duc la meditatii la una dintre ele, si chiar nu as dori bac la mate!

| DyaNa1337 a răspuns:

La uman

| nowandrei a răspuns:

Salut,Stiinte Sociale este solutia! Eu sunt clasa a 10-a la SS(StiinteSociale) si din clasa a11-a nu mai fac chimie, fizica si biologie..matematica fac dar cate 2 ore pe saptamana..nu dam bac la mate:X

| Ch1c0s a răspuns:

De obiectele astea nu ai sa scapi, doar sa te duci la Galati la liceul sportiv.
Obiectele are sunt esentiale mai ales fizica se da la bac!

| GreenDroger a răspuns:

Sportiv,Arte plastice, muzica, in general cele care au teste de aptitudine