| anonim_4396 a întrebat:

Salut, la noile variante de bac la romana, la primul subiect sunt 40 sau 50 de puncte? Am primit la teza varianta cu 50 de puncte dar in cartea cu variante toate sunt cu 40. dar nu da 100 nici cum..adică am aici 40 de puncte sub 1, 10 puncte sub 2 și 30 sub 3... 40+10+30+10(oficiu) = 90

Răspuns Câştigător
| aadriana1111 a răspuns:

Subiectul I are 50 p ( punctul A si punctul B; punctul A = 30 p, iar punctul B = 20 p), Subiectul al II - lea are 10 puncte, iar Subiectul al III - lea are 30p. Probabil in cartea ta e o greseala. Te poti uita aici cat are, iti descarci modelul de la romana: http://subiecte.edu.ro/2018/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/

Succes luni!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu asta contează! Fii pe fază și baftă pe luni!