| oscar4444 a întrebat:

Salut, la proba de la limba romana la evaluare nationala nu am respectat cerinta de la ultima compunere in sensul ca nu am facut compunerea despre o activitate de lectura. Stiti cate puncte se scad pentru asta?

9 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Daca nu ai respectat tema e clar ca primesti 0 puncte, e ca si cum eu te trimit sa imi cumperi rosii pentru supa si tu imi aduci banane. Pot face supa de banane?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dar despre ce ai scris? Daca nu ai respectat cerința ai 0 puncte pentru ca exista un barem de corectare și notare, pe care fiecare profesor evaluator trebuie sa-l respecte.

| oscar4444 explică (pentru floresdemayo):

Anul trecut, la barem scria pentru nerespectarea cerinte nu se mai acorda 2 puncte.

| oscar4444 explică (pentru floresdemayo):

Am scris despre premierea de la final de an ca n-am mai citat ultima parte de la cerinta

| Hazee321 a răspuns (pentru floresdemayo):

Salut, aceeași problema am avut-o și eu, mai aveam 20 de minute și ma grăbeam, n am scris despre lectura, dar am precizat spațiul, deoarece spunea o întâmplare acasă sau la școală, dar eu am spus la școală, dar am făcut o alta întâmplare nu cea de lectura

| oscar4444 explică (pentru oscar4444):

Citit*

| oscar4444 explică (pentru Hazee321):

Exact si eu. Am vorbit cu profa si cred ca imi scade 4 puncte

| oscar4444 explică (pentru floresdemayo):

Pai la barem scrie ca daca respecti cerinta primesti 2 puncte, deci nu cred ca imi scade mult

| floresdemayo a răspuns (pentru oscar4444):

Contează cu cât vei fi punctat pentru faptul că nu ai respectat cerința. După părerea mea, vei primi doar 1 punct pentru conținut parțial adecvat.