| anonim57clx a întrebat:

Salut,m-am bagat profesionala la tinichigerie auto,ce ziceti e ok meseria se gaseste de munca, in principiu am vrut sa merg pe profil mecanic dar s-au ocupat toate locurile (pe spaga ), eu am terminat a 9a si acum sunt a 10 primul an profesionala si tine 2 ani,stiti cumva ce diploma imi da?, ma voi putea angaja si in alte domenii?, v-as fii recunoscator daca m-ati lamurii si pe mine,(dau si funda de aia laughing )

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi actele care le primeşti ( menţionate la Art. 5 ) în Metodologia/O.M.E.N. nr. 4888 din 2013, de la linkul oficial :
http://www.google.ro/......http?/url

Toate cele bune.

| andreicluj a răspuns:

Salut, e cea mai profitabila meserie si din cate am vazut nu e asa greu, la cate masini sparte sunt in Romania gandeste-te si tu

| anonim57clx explică (pentru andreicluj):

Pai am inteles ca astia 2 ani e echivalent cu clasa a 10, deci primesc si diploma de 10 clase si de tinichigiu? sau doar de profesionala (tinichigiu )?