| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

M-am inscris la facultate in Iasi. Problema e ca nu am unde sa stau cand incepe facultatea, la camin nu cred ca intru, m-am inscris la facultatea de inginerie la Gh Asachi, media e de 7.4 nu cred ca am sanse sa intru la camin. Problema e ca nu stiu unde sa stau, nu am pe nimeni altcineva cu care sa caut cazare. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam fiecare oras are un grup de Facebook (sau mai multe), cu tineri care isi cauta chirii, sigur gasesti acolo anunturi.

| Raducons a răspuns:

Incearca totusi la camin poate prinzi loc, daca nu pe parcurs mai renunta din studenti si te accepta la camin, daca tot nu obtii cazare in camin treuie sa cauti sa inchiriezi ceva macar pentru o luna, dar nu lua pe mai multe luni pentru ca e scumpa chiria fata de camin. Dupa ce iti cunosti colegii vorbesti si rezolvi usor, dar pentru inceput asta este solutia.

| Babyneed a răspuns:

Intri la camin. Asache are cele mai multe locuri in campus, din tot Iasi-ul. Campusul Tudor Vladimirescu se numeste. Intri, depune actele pentru camin. Au intrat anul trecut si cu 6 si ceva. Sunt din Iasi, cunosc.