| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ma numesc Alex,poimine dau primul examen de Bac,vreau sa imi propunetzi si voi ce facultate a-ti alege la moment, am finisat cl 12, profil uman,si profesia mea vreau sa tie de acest profil,de mic dorem sa fiu avocat sau jurnalist,acum un an scriam ceva articole la un ziar,dar parca simtzeam ca nu o sa am un viitor din aceasta profesie,cat despre drept,prea multi absolventi ai acestei facultati sint in jur,sint cam in dilema, si asa o intrebare, daca stiti ce poti lucra fiind absolvent a unei facultati de Relatii Internationale? sunt printre voi care lucreaza si au si un salariu decent!

1 răspuns:
| silvershark a răspuns:

Mai intai sa treci cu brio de bac si apoi sa te gandesti la facultate.
Bafta la bac!