| Iulia_Rebe_1990 a întrebat:

.ma numesc Rebeca si am 13 ani...imi doresc foarte mult sa devin psiholog...dar cat am tot intrebat am primit doar descurajări...va spun niste lucruri despre mine si va rog sugerati-mi niste meserii nestresante... Imi place franceza, engleza si sunt foarte elastica...imi plac culorile : mov,verde, albastru...invat destul de bine...am avut medii tot de la 9.30 medii anuale(pe ambele semestre) vreau sa ma descurc...si sa ma sfatuiti si ce liceu sa urmez...sunt din Cluj....deci licee din Cluj....sunt pe clasa a8-a...multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 13 ani...
Eu am 20 si tot nu stiu ce vreau sa fac cu viata mea. laughing
Daca iti plac limbile straine, literatura etc, mergi pe uman, dar daca te duce capul la matematica, fizica, chimie, mergi pe real, pentru ca filologia nu-ti ofera prea multe variante pentru facultate, si pana intr-a 12-a o sa te mai razgandesti de o suta de ori cu privire la facultate.