| anonim19151915 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si mi-as dori sa devin medic... Dar exista o mare problema: la fizica si chimie avem aceeasi profesoara cu care nu am facut niciodata o problema sau sa lucram exercitii dintr-o culegere. Mi-as dori sa merg la profil Stiinte ale Naturii. La romana si matematica ma descurc destul de bine avand in vedere faptul ca am obtinut la simulare medii peste 9.50 la ambele. Ce sa fac? Ce ma sfatuiti?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Parintii sunt doctori, fratemiu, bunicamiu a fost la fel. Un mic sfat, trebuie sa te gandesti bine si sa nu ai gen: Vai nu fac avort. Sau nu stiu genul ala. Oricum medicina e treaba ciudata incearca sa o studiezi de acum, si eu am inceput de la 8 ani laughing E foate frumoasa. Sfatul meu. Poti fi si la liceul auto si daca treci bacul (nu pe apa laughing ) poti da la ce facultate vrei tu, chiar si in Bc. Titu Maioresco recomand pe viitor. O zi frumoasa. E grabit raspunsul meu dar sa intelegi ca te sustin si ma bucur ca mai aud oameni ca tine, cu intebari inteligente. happy

1 răspuns:
| Byucc a răspuns:

Mergi la Bio-Chimie si lucreaza la clasa, iesi la tabla. Poti lucra si acasa dintr-o culegere cu rezolvari, ca sa te verifici. Daca chiar vrei sa faci asta vei reusi.
Bafta!