| DraganDaniel2002 a întrebat:

Ma pasionează astrofizica ori astrologia ori astronomia nu stiu sigur cum e. Adică ma pasionează spatiul cosmic (universul, galaxiile, cometele) tot felul de fenomene fizice ca acestea. Vreau sa stiu ce profil pot urma la liceu pentru a ma ajuta sa devin astrofizician si ce facultate trebuie sa fac. Țin sa mentionez ca sunt clasa a 8-a si decizia mea de acum depinde cu ce voi face in viitor. Deci va rog răspundeți la intrebarile mele.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Schwarzzz a răspuns:

Profilul stiinte ale naturii, dar e ok si mate-info. Trebuie sa faci facultatea de fizica.

1 răspuns:
| DraganDaniel2002 explică:

Dar facultăți de astronomie nu exista? In Romania nu prea cred.