| CristiAcA a întrebat:

Mai am "cativa pasi" pana la 'Bac' si m-am hotarat sa merg la Facultatea de Inginerie Mecanica, UPB. Ca nivel de 'cunostinte' sun la "mate-info" | m1. Vreau sa-mi spuneti, in legatura cu admiterea, cele doua probe scriese: Sunt grele? Adica probleme de matematica si geometrie / fizica obisnuite, sau un test grila?
O alta intrebare ar fi: I-mi gasesc un loc de munca usor si cat de cat bine platit?
Vreau sa-mi raspundeti cei care, poate, ati trecut / sunteti, prin aceasta facultate.

Multumesc!

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Din cele auzite, dupa terminarea anilor de studiu in domeniul ingineresc(mecanica), e destul de usor sa gasesti loc de munca, inspecial design piese.
Partea cu probele, nu stiu.
Bafta