| Tanya888 a întrebat:

As dori cateva informații in legătura cu facultatea de inginerie electrică din cadrul politehnicii. M.am uitat pe site.ul lor si admiterea de face pe baza unui interviu. Se da si un test grila (cunoștințe generale despre matematica si fizica ce pare a fi ușor). Am auzit încă ca mulți nu reușesc sa termine aceasta facultate...

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Prietenul meu este la Politehnica trece in anul 2. Pot sa iti spun ca se intra destul de greu, cu medii mari. El a dat test grila cum zici tu la mate si fizica si a intrat cu nota destul de mare. Este o facultate grea, cu multe teme pe care trebuie sa le faci ca sa poti intra in examene dar daca esti pasionat te descurci. Nu multi o termina usor dar cu siguranta au multe beneficii dupa.