| CatalinPTM a întrebat:

Maine dau test la geografie si a zis ca ne da toata partea fizico-geografica.Ce inseamna asta? Adica ce inseamna fizico-geografica sau caracteristici fizico-geografice? Sunt clasa 7.
Funda!

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Inseamna geografia fizica, cea care tine de relief sau restul elementelor naturale.
Geografia politica tine de tari, orase, si tot ce tine de activitatea umana.

| PunctSpaimaVestuLui a răspuns:

Salut, uite te poti documenta de aici: http://dunastu.wordpress.com/......i-romania/