| Broskie a întrebat:

Salut, matematica la bacalaureat este mai grea la Tehnologic si Stiintele Naturii? Eu stiam ca profilul Tehnologic este mai greu decat Stiintele Naturii dar din ce am inteles, profilul tehnologic ar fi mai usor decat stiintele naturii, true or not true? Multumesc

4 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Eu am fost la tehnologic. Uite ti le pun in ordine de la cea mai grea la cea mai usoara.
M1 mate-info - cea mai grea
M2 stiintele naturii
M2 tehnologic
M3 pedagogic - cea mai usoara

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si eu tot pe tehnologic am fost, este mai usora

| Elelei a răspuns:

Matematica este aceeasi peste tot. Nu da alt rezultat la un exercitiu daca esti la un profil sau altul. Poate nu mai faci matematici avansate pe undeva. Dar 1+1 tot 2 rezulta.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

La ambele profile se fac matematica mai multă. Cel mai probabil vor fii echilibrate pana la urma va fi doar un subiect la toate liceele care dau bacul la mate