| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Nu mi prea place sa citesc. adica e interesant, dar am lucruri mai interesante de facut asa ca cititului nu i acord mare atentie.
Cum fac sa ma pasioneze aceasta?

8 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Citeste despre lucrurile mai interesante care te pasioneaza

| fosnet a răspuns:

De fapt,ce te pasioneaza pe tine? Ce este cu mult mai interesant decat lectura? Citeste,caci totul este scris. Daca ti-e lene sa citesti, orice lucru marunt din viata, pentru ti nu are sa fie decat o necunoscuta si ai sa sfarsesti precum traiesti-in ignoranta. Si e trist...

| RoxxuInna a răspuns:

Citeste carti cu vampiri. De ex acum la Bravo apar cartile The Vampire Diaries sunt doar 11 lei fata de magazin e un pret bun si sunt niste carti interesante si popularebig grin

| MinAh21 a răspuns:

Iti spun eu: citeste cartile Harry Potter. Toate. E suficient sa citesti 2 ca sa devii dependent. Stiu din experienta, deci citeste-le si enjoy!

| slalomprintrecretini a răspuns:

Citeste carti de poezi si apoi o sa citesti mai mereu

| kiruxi97 a răspuns:

Eu a-si zice sa citesti cartile Harry Potter pentru ca si eu le citesc si stiu despre ce e vorba.

| maryroz18 a răspuns:

E simplu fi atent deci citeste o carte care ti se potriveste adica ai un film preferat si tu iei cartea o citesti si nu te uita la film si asa poti sa iti imaginezi tot ce vrei e ca si cum tu ai fi autorul asa sa faci mereu eu asa fac de ex nici mie nu mi-a placut sa citesc dar m-am uitat la un episod din merlin si amm luat cartea si acum nu pot sa ma mai opresc din citit daca ti-am fost de ajutor te rog sa ma ajuti si tu raspunde-mi la intrebare plizzz si am citit toate cartile cu merlin

| mynameisionuts a răspuns:

Spre ex: daca ai vazut filmul X man; ia romanul
asa si in cazul tau
o sa devii dependent
fundA?